Jakub Brzeziński na 75. Rajdzie Polski

Z dumą możemy poinformować, że dołożyliśmy małą cegiełkę do wsparcie startu Jakuba Brzezińskiego na obecnie trwającym Rajdzie Polski. Mimo niepowodzenia i ogromnego pecha jesteśmy dumni, że nasza marka: Polska Flota ma szansę towarzyszyć Jakubowi na zawodach tej klasy. Rajdy to sport nieprzewidywalny i na tym polega jego piękno i towarzyszące mu emocje. Bardzo dziękujemy i nadal trzymamy kciuki!!

 

Poniżej prezentujemy wypowiedzi Jakuba Brzezińskiego dotyczące piątkowego i sobotniego startu, film oraz fotogalerię:

PIĄTEK:

“Dzisiaj rozpoczęliśmy start w jednej z najciekawszych rajdów na świecie, podkreślają to również wszyscy kierowcy z czołówki WRC.

Było nam niezmiernie miło pojechać pierwszy odcinek SS Mikołajki i widzieć tak liczne grupy kibiców przy odcinku.
Mimo tego, że zakładamy sobie spokojne tempo, cieszy nas 3 miejsce w RSMP na dzisiejszym SS Mikołajki.
Właściwą rywalizację rozpoczynamy jutro z samego rana, na długich szutrowych technicznych i bardzo szybkich odcinkach specjalnych.  Jest wiele niesamowitych miejsc na których aż sam chętnie stanąłbym na oglądarce. Tym którzy wybierają na jutrzejsze odcinki polecam: OS Paprotki – partia od startu lecąca przez kilka hop aż do lewego oporu wchodzącego na asfalt. OS Świętajno – klasyk tego rajdu, obowiązkowa Hopa Rosochackie, bądź bardzo szybkie partie znajdujące się 1km za hopą, OS Stare Juchy – to tylko i wyłącznie partia w środkowej części odcinka z ogromną strefą kibica z której widać przekrój ciekawej części odcinka.”

SOBOTA:

“Jesteśmy po pierwszym dniu niesamowitego PZM 75th Rally Poland. Myślę, że każdy zrobiłby to samo na moim miejscu, chcąc pilnować pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Polski – podróżowaliśmy spokojnym tempem uważając na każdą krawędź i każdy kamień. Niwelowaliśmy ryzyko do minimum, maksymalnie uważając na opony.

Niestety na odcinku Paprotki, uszkodziliśmy koło, wjeżdżając z dużą prędkością w ślepy długi zakręt. Słyszeliśmy informację o głazie na środku trasy, prawdopodobnie przemieścił się i był przykryty w koleinie dokładnie w naszym torze jazdy.

Jutro przed nami wiele odcinków, nie poddajemy się i walczymy o tytuł w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski – trzymajcie kciuki.”

Cofnij